Copyright © 2014
Nil Grafik Studyosu


Kurumsal Ajanda

Promosyon Ürünler

Promosyon Ürünler

Promosyon ürünler kurum ve kuruluşların marka bilinirliklerini geniş kitlelere ulaştırabilmelerini aynı zamanda müşterilerine özel günlerde jest yapmak için hazırlamış oldukları hediyelerdir. Bu hediyelerin maliyeti şirketin müşteri kitlesinin değeri ile doğru orantılıdır. Bazı promosyon ürünleri binlerce lira olabilirken bir çoğuda 1 TL ‘nın altında maliyetlere çıkmaktadır. Bu tamamen şirketin kendi lüksünde olan bir şeydir. Genelde promosyon hizmeti almak isteyen firmalar yıllık reklam pazarlama bütçesini hazırlarken bununla ilgilide bütçeyi hazırlayarak promosyon ürünlerini eğer özel günlerde vereceklerse aylar öncesinde hazırlık yaparlar. Promosyon ürün hazırlayan firmalar için sipariş ne kadar erken gelirse ürün kalitesi bir o kadar iyi olacağı gibi fiyatı da bir o kadar ekonomik olacaktır. Genelde promosyon malzemeleri çinden gelmekte olup bu ürünlerin üzerine özel baskı ile marka ve slogan tarzı yazılar yazılmaktadır.

Promosyon ürünlerinde bir kalem çeşidinin belki binler örneğini piyasada bulabileceksiniz. Önemli olan promosyon ürünün verdiğiniz kişinin bu kalemi bir yere atmaktan ziyade uzun bir süre yanında dolaştırabileceği kalitede ve zerafette olmasıdır. Çünkü bu kalemi taşıdığı her yere sizin marka bilinirliğinizi de taşımış olacaktır. Promosyon ürünü faydalı bir ürün olarak seçilmesinde fayda olacaktır. Çünkü promosyon ürünün karşıdaki kişinin ne kadar işine yararsa o kadar süre kullanımında olacaktır. Bir sefere mahsus kullanılıp atılacak ürünlerden uzak durulmalıdır. Aynı zamanda promosyon ürünü seçerken sıra dışı fayda sağlayan değişik ürünlerden seçim yapılırsa şayet müşterilerinizin gözünde daha farklı bir anlamı olacaktır. Reklam pazarlama bütçesi yapılırken mutlaka önemli zamanlarda hazırlanacak reklam ürünlerinin iyi seçilmesi ve ortalama 6 ay önce sipariş verilmesinde fayda olacaktır. Son zamana bırakılan ve sıkıştırılan işlerde hata payı olma olasılığı çok yüksektir. Aynı zamanda ürün üzerine baskı işlendikten sonra başka hiç bir yerde kullanılamayacağından dolayı mecburen o ürünleri başka kanallarda eritmeye veya çöpe atmaya göz yummuş olacaksınız.

Promosyon ürünlerini tercih ederken firmaların hazırlamış oldukları kataloglardan faydalanabilirsiniz aynı zamanda firmalardan demo üründe isteyerek bizzat ürünü incelemiş olursunuz karar aşamasında bu daha etkili olacaktır.