Copyright © 2014
Nil Grafik Studyosu


Broşür Basımı

Broşür Baskısı

Broşür Baskı

Broşür sıcak pazarlamanın en önemli kalemlerinden biridir. Broşürün içeriği etki bırakıcı kısa ve öz olmalıdır. Neyi pazarlıyorsanız kişi broşürü aldığı ilk 10 saniye içinde anlamalı, ihtiyaç duymalı ve ürün veya hizmeti almak için harekete geçmelidir. Bu sebeple broşürü hazırlayan kişilerin reklam ve pazarlama konusunda profesyonel olmasında yarar vardır. Aksi taktirde broşürler ve onları dağıtmak için harcanılan tüm masraflar çöpe gidecektir. Broşürler elden dağıtım veya adres teslim dağıtım şeklinde işyerleri ve evler dolaşılarak dağıtım yapılmaktadır. Bölgesel bu dağıtımda belli bir lokasyon belirlenerek bu bölgede bulunan her yere broşür dağıtılmaktadır. Bu tarz dağıtımlarda geçmişte yaşanılan olumsuz davranışlardan dolayı dağıtım sonrası denetim ihtiyacı duyulmuştur. Broşür dağıtan kişiler farklı zihniyetlerle basılan bu broşürleri topluca çöpe atarak veya başka yollarla imha etmişlerdir.

Broşürler genelde bir kaç sayfadan oluşur bu yüzden baskı işlemi çok zorlu bir süreç değildir. Önemli olan çıkan baskının kalitesidir. Kullanılan kağıtlar genelde parlak kuşe kağıt dediğimiz türden kağıtlardır. Arkalı önlü basım yapılan broşürlerin baskı maliyeti kullanılan kağıda, renge baskı esnasında kullanılan makine ve baskı adetine göre değişiklik gösterir. Broşür baskı işlerinin broşür tasarımı yapan firmaların yaptığı gibi aynı şekilde sizde bir cd ortamı ile tasarımı alıp istediğiniz yerde baskıya verebilirsiniz. Bu tamamı ile sizin tercihinizde olan bir konudur. Genelde bu tarz baskı işlerini ucuza yaptırmak isteyenler sektör ile ilgili sanayi sitelerinde çözüm bulmaktadırlar. Neredeyse her ilde matbaacıların yoğun bulunduğu sanayi siteleri ve hanlar bulunmaktadır. Burada bir kaç yer gezerek baskı için ortalama bir maliyeti kafanızda canlandırabilirsiniz.

Broşürde olsa baskı kaliteside önemli bir faktördür. Baskı işlemi yapmadan önce baskı yaptıracağınız yerlerin referanslarını teyit etmekte fayda vardır. Bu sayede baskı işlemi yapılırken içiniz rahat bir şekilde işlem yapabileceksiniz. İnternette broşür baskı anahtar kelimesi ile aratma işlemi yaptığınızda bir çok firma bulacaksınız. Bu firmaların internet sitelerine girerek referanslarını buradan kontrol etme şansınızda bulunmaktadır. Ayrıca baskı yaptıracağınız size yakın olmasında da fayda vardır. Olası problemler karşılıklı iletişim ile daha hızlı çözülmektedir.